Suvi on aeg uute maitsete proovimiseks ja Suvemiksi reporter Katrin Hinrikus käis Roosikrantsi tänaval asuvas sushibaaris Sushi Cat, et näha, kuidas hõrgutis valmib ja ka ise selle valmistamist proovida.

Sushit võib pidada tervislikuks toiduks, kui süüa seda õigesti. Teadlased usuvad, et sushi on just see, mille pärast jaapanlased on pikaelaisemaid rahvaid maailmas. Sushi sisaldab palju valke ja omega 3 rasvhappeid. Kõige tervislikumad sushid on sashimi, vege-rullid, tuunikala- rull, rullid ilma kastmeta.

Kuidas valmib näiteks Lynx-maki? Kõigepealt keeratakse norileht nii, et läikiv pool jääb välja. Ülevalt tuleb kahe sõrme jagu jätta vaba ruumi ja ülejäänu täidetakse ühtlaselt riisiga. Siis lisatakse üks riba kreemjuustu, grill-lõhet ja lehtsalatit, asetatakse riisist liimiriba ja rullitakse kokku.

Kreemjuustuna võib kasutada tavalist philadelphia juustu või segada see kokku mõnusa maitse saamiseks muu juustuga.

Miks on sushi nii popp? "Ilmselt sellepärast, et sinna saab kõike värsket vahele panna," ütleb kokk Birgit. "Suvel ei jaksa palju sooja rasket toitu süüa, sushi on aga kerge."

Koduaiast võib sushi vahele võtta kõike värvilist: porgandit, peeti, rohelist sibulat, salatilehti, kaalikat, porrut ja muud. Kõik värske tooraine sobib sushi vahele, olgu see toores või küpsetatud. Sushi valmistamiseks ei kulu palju aega, kui vajalikud komponendid on olemas.

Maitsed.ee