Eesti meeskonna liikmena kokkade olümpial Bocuse d'Or-il käinud Olde Hansa peakokk Emmanuel Will selgitab Maitsed.ee lugejatele, miks seda võistlust on kokkadele vaja, mida tähendab ühele kokale võistlusel osalemine ja kus asub Eesti maailma gastronoomiajärjestuses.

"See võistlus nõuab kogemust ja sellel osaleja peab olema väga kõrgel tasemel, kuna võistlustel hinnatakse koka tööd köögis, seda kas noaga lõigatud kuubikud on perfektsed. Hinnatakse maitseid, seda kas toitu süües hakkab muusika suus kõlama, piltlikult öeldes," selgitab Wille, kes on neljal korral Eesti meeskonda Bocuse d'Or-il abistanud.

Wille hinnangul algab hea võistluskoka valmistamine sellest, et ta on töötanud omal alal juba 15-20 aastat. Siis hakkab treening konkreetse toiduga, mis võtab aega kuid ja aastaid - oluline on saada selgeks need liigutused, mis viivad parima tulemuse juurde.

"Võib ju küsida, miks seda kõike on vaja? Vaja on seda tippvõistlust ikka selleks, et Eesti toitu ja meid kui hea toidu riiki tutvustada. Ja ma võin öelda, et Eestis on palju "toidukulda" - seened, marjad, metsloomad ja nii edasi. Meil on, mida pakkuda," selgitab Wille.

Maitsed.ee