Alates tänasest saab kandideerida uude rahvusvahelisse noorte kokandusvõistlusesse Samsung Dream Chef ehk Unistuste kokk. Kokasaatesse on oodatud osalema kõik 15-28 aastased noored, kel on kirg toidu ja toiduvalmistamise vastu. Uus sari jõuab veebi juba septembris.

“Dream Chef aitab noortel kokandushuvilistel täide viia oma eesmärke põnevas toidumaailmas. Meie sooviks on anda osalejatele võimalus õppida Baltimaade parimatelt kokkadelt ja oma oskusi ning teadmisi toiduvaldkonnas arendada. Kes teab, võib-olla leiame saatest järgmise Eesti, Läti või Leedu tippkoka?,” sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Uus kokandusvõistlus on kolme Balti riigi ühisettevõtmine, kus parima koka tiitli nimel hakkab osalema ühtekokku 12 toiduhuvilist, ühest riigist vastavalt neli noort. Igas saates tuleb läbida kohtunike poolt ette antud ülesandeid ning panna oma oskused proovile erinevates vahevõistlustes. Sooritusi hindavad kolme riigi toiduspetsialistid.

Eesti kokandusmaastikku esindab Konteineri üks omanik, Aasia toitude eskpert ja kokaraamatu autor Aaro Lode. Lätist on kokkajatel abiks Arturs Taškans, kohaliku populaarse restorani Rocket Bean Roastery kokk. Leedu kohtunikuks on aga toiduarmastaja ja kohalikele noortele mõeldud toiduakadeemia ellukutsuja Linas Ginaitis.

“Dream Chef kokanduslikust mõõduvõtmisest on osalema oodatud kõik noored, kellele meedib toit. Pole oluline, kas ollakse kokkaja, küpsetaja, lihtsalt gurmaan, toidublogija või toidu pildistaja, sest kui kirg toidu vastu on olemas, tasub kindlasti end proovile panna,” selgitas Aaro Lode, keda Samsung Dream Chef võistlusel osalema oodatakse.

Dream Chef kokasaatesse kandideerimiseks tuleb kodulehel dreamchef.eu kirjutada lühike motivatsioonikiri ja saata pilt ühest enda valmistatud roast. Avaldusi võetakse vastu 13.-28. juunini 2017. Auhinnafond on väärt kokku üle 6000 euro. Iga riigi individuaalvõitja saab auhinnaks 1500 eurot ning üldvõitja veel lisaks 1500 eurot ja võimaluse läbida kahenädalane praktika mõnes hinnatud restoranis.

Saade hakkab eetris olema juba sügisel TV3 Plays ning on kolme Balti riigi ühisettevõtmine.

Maitsed.ee