Kolades ringi City24.ee kinnisvaraportaalis jäi silma müügis olev Sillamäe Õlletehase hoone, koos sisseseade, toorme ja müügivõrgustikuga. Ehk siis müügile on tulnud kuulsat õlut "Müncheni Vaskne" valmistav, toimiv ja igapäevaselt tootev pruulikoda.

Pruulikoja müügikuulutus sedastab, et:

"Sillamäe töötuspiirkonnas, väga hea juurdepääsuga paigas on müüa heas seisukorras töötuskinnisvara ning tegutsevad ettevõtted "Sillamäe Õlletehas" ja "Sillamäe Õllekoda". Hea rahavooga ettevõtted ja suure arenduspotensiaaliga kinnistu üldpinnaga 1583,2m2 ja kruntiga 3172m2. Pruulikoda tegutseb 1993. aastast, toodame brändi "München õlu". Pruulikoda omab kõiki akrediteeringuid ja kehtivaid litsentse. Pruulikojal on klientide võrk nii Harjumaal kui Ida-Virumaal."


Sillamäe pruulikoja terviku hinnaks küsitakse 1,65 miljonit eurot, müüb firmat praegune omanik. Pruulikoda toodab igapäevaselt õlut, mahuga 20 000 liitrit kuus. Tehas on omanike sõnul müügis, kuna kakskümmend aastat ühte ettevõtet arendada on väga pikka aeg ning oleks hea anda see edasi uutele inimestele. Samas, kui õiglast hinda firma eest ei saa, jätkab praegune omanik õllekoja juhtimist.

Maitsed.ee