Enamikku meie toiduvalmistamisi saadab mingit laadi õlilise aine kasutamine. Eestis on peamiselt levinud kas vahemereline oliiviõli või kodune rapsiõli. Samas pressitakse õli kõigest, mis head nektarit eritab.

Erinevaid toiduõlisid maitses kolmest tavatarbijast koosnev žürii, kuhu kuulusid tudeng Merilin Hoomatalo, blogija Mai-Liis Paenurm ja ööklubi juht Elvi Eelma.

Valikus oli kaheksa õli ehk klassikaline külmpressitud oliiviõli, rapsiõli, linaseemneõli, seesamiõli, kanepiõli, kreeka pähkli õli, kõrvitsaseemneõli ja viinamarjaseemneõli. Maitsesime kõiki õlisid puhtalt kenast pokaalist, et mõista nende vedelike tõelist aroomi, maitset ja välimust.

Huvitaval kombel oli kõige keerulisem testijatel saada aru ja tuvastada kõige enam igapäevaelus kasutatavaid õlisid nagu oliiviõli ja rapsiõli. Sama keeruline oli ka üsna jõuliste aroomide ja spetsiifilise olemusega kõrvitsaseemne- ja seesamiseemneõli puhul. Kreeka pähkli õli aga oli hästi ära tuntav. Kuigi valikus mootoriõli ei olnud, oli testijatel hirm mõnda tumedamat õli silmates, et äkki on valikusse jokkerina pandud sisse mõnes autos tööd teinud vedelik.

Maitsed.ee